Kdy

Čtvrtek 15. 12. 2022
17:00 - 20:00

Další informace

Začátečník Nvc a systémy Jednodenní

Délka kurzu: 3 hod.

Lektor

Eva Malířová

lektorka certifikovaná CNVC, facilitátorka, mediátorka

Cesty k světu nenásilí 6/24: Jak proměnit své soudy a ulevit si

Jednou z účinných vstupních cest, kterou se jako jednotlivci snažíme osvobodit od nedostatku, oddělenosti a bezmoci, je umění proměnit naše soudy o sobě samých, o druhých a o čemkoli jiném, co posuzujeme. 

Soudy jsou základním stavebním kamenem vnitřních i vnějších konfliktů. Jsou zásobárnou informací o tom, na čem nám záleží, po čem toužíme a co narušuje naši schopnost plynout životem a metabolizovat vše, co se děje, v nové učení a zvýšení schopností. I když se kolem nás nikdy nic nezmění, můžeme najít vnitřní a vnější zdroje, abychom našli jiný příběh a osvobodili se od trápení a vcítili se do sebe i druhých.

Setkání je ve prospěch sítě Nenásilné globální osvobození, která staví na přesvědčení, že způsob soužití je zcela možný. Místo života v nedostatku, odcizení a bezmoci, můžeme žít v plynutí, pospolitosti a s možností volby. Nikoli až na nebi či v příštím životě, ale tady a teď v rozšiřujících se komunitách.  

Co je v plánu pro společný čas?

Zde jsou některé z otázek, které plánuji společně zkoumat spolu s těmi, jež přinesete:

 • Co má kapacita společného s konfliktem? 
 • Proč tak snadno ztrácíme důvěru a co si s tím počít?
 • Jak může systémový rámec přinést jemnost a rozpustit soudy?
 • Jak můžeme své soudy použít pro soustavné učení o sobě?
 • Jak může empatie k druhým podpořit naši vlastní pohodu? 

Budeme zkoumat principy a praktiky, které vás podpoří na cestě k upřímnosti a životu v integritě. Téma je jednou z mnoha oblastí, ve které experimentujeme v komunitě Nenásilné globální osvobození (NGL). NGL  se věnuje individuálnímu a kolektivnímu osvobozování od patriarchálních podmínek.

Co čekat od formátu setkání:

 • úvodní vstup do tématu s množstvím užitečných konceptů, trochou praxe či příběhů
 • principy a praktiky do praxe
 • online odevšad
 • každý měsíc od září
 • každé setkání stojí samo o sobě, ale vzájemně se propojují
 • Na rozdíl od našich workshopů a kurzů NEJDE o trénink.

Finanční toky: 

Tato řada vznikla také za účelem získání zdrojů pro mezinárodní hnut NGL – Nonviolent Global Liberation. Místo, abyste platili za setkání formou směny, dejte prosím dar na podporu NGL, které rozvíjí a šíří práci Miki Kashtan. Dejte kolik chcete, aniž by vás to ohrožovalo nedostatkem, nebo vyvolalo vaše podráždění. Pokud máte dostatek zdrojů, a sdílíte vizi a podporujete poslání NGL, můžete dát klidně 200 000, nebo můžete dát 0. Pokud oceníte jasnost, dejte třeba 500 kč.

Jak na to:

Řada: Cesty ke světu nenásilí 

Toto setkání  je součást řady samostatných setkáních, na nichž ohledáváme cesty, jak žít a organizovat se s ostatními lidmi s oporou  v principech nenásilí.

Jde o seriál tříhodinových interaktivních úvodů do učení, principů a praktik, které vznikly z praxe a experimentů mezinárodní komunity Nenásilné Globální Osvobození (Nonviolent Global Liberation (NGL) s tímto posláním.  V NGL přicházíme s  podněty pro systémová opatření podporující život v nenásilí, experimentujeme s nimi, rozvíjíme je se záměrem přispět k tomu, aby více lidí mohlo žít společně bez hádek a efektivně řešit globální výzvy. NGL rozvíjí a šíří práci Miki Kashtan

Setkání  jsou ozvěnou online setkávání, která připravuje a vede Miki Kashtan, my je v několika různých týmech a jazycích přenášíme do vlastního prostředí.

Další plánovaná témata řady: 

 • Osvobození všech: Konverzace o moci a privilegiích s laskavostí
 • Potřeby, dopady a zdroje: Rozhodování, které se stará o více z nás
 • Deakumulace jako cesta k osvobozování
 • Zviditelnit neviděné: Čí potřeby a úhly pohledu neslyšíme