Petr Holík

Baví mě se podílet na velkých výzvách současnosti a rád tvořím krásné věci.

Ve svojí lektorské praxi pomáhám lidem, aby si lépe rozuměli – s kolegy, s rodinou, s posluchači na konferenci, sami se sebou. Kromě principů nenásilné komunikace rád čerpám z tréninků fyzického divadla, jež se detailně zaměřují na práci s tělem, a z aplikované improvizace, která z mého pohledu buduje komunikační sílu, sebevědomí a ochotu experimentovat.

Před pár lety jsem se dal na tvorbu podcastů a v současnosti spoluvytvářím #nenasilnýpodcast o komunikaci a #podcast2050 o změnách klimatu a související společenské transformaci.

Vystudoval jsem přírodovědu, jako geomorfolog jsem strávil pár let v říčním bahně a dodnes mě baví propojování mojí exaktní přírodovědecké části s živelnou částí divadelní.

Mám za sebou více než 60 dní výcviků pod vedením certifikovaných NVC trenérů a sám jsem vedl více než 300 dní workshopů zaměřených výhradně na nenásilnou komunikaci.

Láká mne zejména spolupráce, která je dlouhodobá nebo se odehrává ve větších blocích (2 dny a více). Během své praxe jsem se totiž naučil, že workshopy trvající 3 hodiny nemají velký efekt, a snažím se tedy upírat pozornost k těm typům tréninků, které opravdu dokážou lidi v komunikaci posunout.

Ať jste tým nebo jednotlivec, rád se s vámi ponořím do praxe nenásilné komunikace a doprovodím vás na cestě v hledání takového komunikačního přístupu, který vám bude v životě skutečně fungovat.

Email: petr.holik@nenasilnakomunikace.org