Kdy

Sobota 23. 07. 2022
14:00 - 18:00

Pokračování kurzu ve dnech:
Neděle 24. července 2022 - 09:00

Kde

Na Zemi, Kounicova 42, Brno
mapa

Další informace

Začátečník NVC a tělo Víkend

Délka kurzu: 8 hod.

Cena: 2000 (další možnosti v popisu akce)
Přihlášení mailem b.herucova@gmail.com Kč

Konec přihlašování: 19. 07. 2022

Počet účastníků: 10

Lektor

Petr Sucháček

lektor, facilitátor, spoluautor Nenásilného podcastu

KAPACITA NAPLNĚNA II VZORCE TĚLA A MYSLI (víkend v Brně) – nenásilná komunikace, tělo a pohyb

Vzorce těla a mysli je workshopový formát Báry Herucové a Petra Sucháčka zaměřený na zkoumání toho, co se v našich životě opakuje s důrazem na hledání možností změny.

Přihlašujte se mailem na b.herucova@gmail.com.

 

O kurzu:

Někdy nám vzorce pomáhají, někdy nás brzdí a cílem tohoto workshopu je hledat, jak lze ty překážející v našich tělech a myslích přerámovat na zdravější a prospěšnější. 

Vycházíme přitom zejména z nenásilné komunikace, koučinku a jógy, které mají společné základy v nenásilí, všímavosti, v principu propojenosti a v hledání cesty ke spokojenějšímu a zdravějšímu životu. 

Vaše návyky a vzorce budete pozorovat, pojmenovávat a hledat pro ně alternativy. Dostanete prostor zkusit si prozkoumat své fyzické pohybové vzorce, stejně tak jako ty myšlenkové.
Vidíme tělo a mysl jako propojené nádoby, které se vzájemně ovlivňují. Dále identifikujete, v čem vám některé překáží, a čas věnujeme také pro trvalou změnu potřebným krokům, jakými jsou navrhování akčních kroků a rozpoznání vašeho preferovaného podpůrného systému.

 

Máte-li tedy chuť věnovat dvě víkendová odpoledne sami sobě, svému tělu, mysli, jejich fungování a hledání cest, jak by pro vás mohly fungovat lépe, tento kurz je právě pro vás.

 

Na workshop si, prosím, vezměte pohodlné oblečení (klidně něco na převlečení) a něco jako jógamatku, karimatku, či deku (nějaké na místě budou, ale vlastní je vlastní :-))
Počítejte, prosím, také s tím, že workshop není vhodný pro lidi s omezenými pohybovými možnostmi. Kondičně náročný není, takže se nemusíte ničeho bát. 

 

Praktické informace:

Kdy:
Sobota 23. 7. 2022, 14:00 – 18:00 (trénink s pauzou)

Neděle 24. 7. 2022, 09:00 – 13:00 (trénink s pauzou)

Kde:

NaZemi, Kounicova 42

 

Za kolik:

Standardní cena: 2 000,-

Mecenášská cena: 3 000,- (vyšším příspěvkem umožňujete existenci stipendijní ceny)

Stipendijní cena: 1 500,- (nabízíme 3 místa za sníženou cenu, o stipendijní cenu si požádejte individuálně)

 

Přihlašujte se emailem na adrese b.herucova@gmail.com

 

Kdo vás workshopem provede:

Barbara Herucová

Barbara je lektorkou, která ve svých kurzech a workshopech propaguje využívání divadelních metod (improvizace, divadlo utlačovaných, autorské divadlo) ve vzdělávání a osobnostně-sociálním rozvoji. Divadlo vnímá jako propojení mysli, emocí a těla. I proto se věnuje rovněž instruktorství jógy a nenásilné komunikaci. Bára věří, že bydlet pohodlně ve svém těle a nenásilí směrem k sobě je základem pro spokojený a šťastný život plný pohody, kreativity, hravosti a lehkosti. 

Barbara kromě lektorování na volné noze (www.baraherucova.cz) učí na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity, vede Divadelní kroužek Paměti národa v Brně, spolupracuje s divadlem BuranTeatr (dnes již Co.Labs), podílí se na adaptačních kurzech pro školy, firemních teambuildinzích, a aktivizačních programech s loutkou ve školkách a domovech pro seniory s Divadlem bez Pravidel. Angažuje se v americkém divadle Dramatic Adventure Theatre, se kterým vytváří dokumentární divadlo v romských osadách na Slovensku i v České republice. A aktivní je i v klimatickém a nerůstovém hnutí, kde hledá jak využít divadelní metody pro spravedlivou socio-ekologickou transformaci. 

 

Petr Sucháček

Petra baví propojovat světy, které k sobě mají na jednu stranu blízko a na stranu druhou si ne vždy úplně rozumí. Proto jako lektor rád propojuje praktický svět svých účastníků, ať už se jedná o pracovníky státní správy, zaměstnance ve firmách, či pracovníky v neziskových organizacích, s poznatky, tipy a triky z někdy trochu teoretického světa univerzit.

A proto jej taky již při prvním setkání nadchla nenásilná komunikace, která pro něj kombinuje jak praktickou užitečnost, tak zakotvení v jasných teoretických východiscích. Kromě nenásilky se rád věnuji pedagogické teorii, praxi a popularizaci vědy

 

Storno:

Pokud byste se nemohli z nějakých důvodů zúčastnit a našli byste si za sebe náhradu, pak byste se vyrovnali s novým účastníkem, tedy žádné stornopoplatky byste nám neplatili. Jen nám prosím nahlaste jméno náhradníka, ať předem zjistíme jeho očekávání a informujeme ho o přípravě.
Pokud byste za sebe náhradníka nenašli a účast zrušili do 8. července, též obdržíte celou částku zpět.
Pokud byste účast zrušili bez náhradníka mezi 8. červencem (včetně) a 15. červencem (včetně), obdržíte zpět 33 % kurzovného, neboť hrozí, že za vás již nikoho nenajdeme.
Pokud byste účast zrušili bez náhradníka později než 15. července, kurzovné bohužel propadá, abychom umožnili realizaci kurzu přihlášeným a uhrazení všech souvisejících nákladů.

 

Pozn. Tento kurz nepořádá organizace NVC Brno z.s., ale soukromá osoba – lektorka Mgr. Barbara Herucová.